Hot-line: +420 605 502 676

eneso logo

ENESO - realizace

Celkový pohled na dům s FT kolektory.

RD Jablonné v Podještědí - FT sol. kol. TUV+přítop


Instalace solárního systému skládajícího se z 3 fototermických kolektorů Suntime 2.1 s přízdvihem, rozvodů, čerpadlové skupiny a 750 litrové akumulační nádrže NADO 750v6. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 08/2013.


Celkový pohled na budovu RD

RD Rumburk - otopný systém


Kompletní dodávka otopného systému do novostavby RD skládající se z 3 solárních kolektorů Suntime 2.1, 500litr nádrže NADO 500v2, teplovodní krbové vložky BEF, přípravy TUV, regulace a dozapojení do radiátorového okruhu. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Pohled na vstupní stranu budovy.

Horská chata Zvonice - instalace interiér. kotle


Instalace interiérového kotle IK 13/10.2 a zapojení do stávajícího teplovodního vytápění budovy. Dodávka obsahovala čerpadlovou sadu se záložním zdrojem a řídící jednotkou CP-201 S, silnostěnné kouřovody a měděné rozvody. Zakázka realizována 12/2013.


Celkový pohled na budovu usedlosti

RD Dědřichov – FT solární kolektory ohřev TUV


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1 na šikmé plechové střeše, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a dozapojení do stávající 200l akumulační nádoby. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Celkový pohled na dům s FVE.

RD Vratislavice - solární fotovoltaický systém


Instalace solárního systému na rodinný. Systém je složen z 26 ks FVE panelů Sunowe 245W umístěných na střeše RD, střídače a rozvaděče. Dále pak ze stávajícího a fakturačního elektroměru, jističů a pojistek. V rámci zakázky vyřízena administrativa a připojení k síti ČEZ. Zakázka realizována 11/2013.


Celkový pohled na kolektory v jižní stráni

RD Jičín – FT solární kolektory TUV+přítop+bazén


Instalace solárního systému do stávající kotelny skládající se z 4m3 akumulačního prostoru složené ze 3 nádrží a zplynovacího kotle na dřevo Atmos používaný ve špičkovém modu. Solární systém se skládá se z 8 fototermických kolektorů umístěné v jižní stráni, výměníků, solární čerpadlové skupiny a dozapojení do stávajícího systému včetně nové regulace. Provedena úprava zapojení filtrace a nové topení do bazénu. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Celkový pohled na budovu RD s kolektory.

RD Albrechtice u Fr. solár. kolektory, aku nádrž


Rekonstrukce zdrojů otopného systému do RD skládající se z 8 solárních kolektorů Suntime 2.1, 750litr nádrže TECHTRANS PAST. Do nového zapojení otopného systému kolem aku nádrže byl zpětně zakomponován stávající teplovodní výměník na teplovzdušné krbové vložce. Součástí dodávky bylo úspěšné vyřízení dotace Zelená Úsporám a změna sazby elektřiny.


Pohled na kolektory Suntime 2.1 ze střechy domu.

RD Jiříkov - FT solární kolektory pro TUV


Instalace solárního systému skládajícího se ze 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1 s přízdvihem, rozvodů, čerpadlové skupiny a 200 litrové akumulační nádrže OKC 200 NTRR. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 11/2013.Celkový pohled na dům s FT kolektory.

RD Krásný Les - FT TUV + přítop, AKU


Instalace solárního systému skládajícího se z 3 fototermických kolektorů Suntime 2.1 s přízdvihem, rozvodů, čerpadlové skupiny a 500 litrové akumulační nádrže NADO 500v6. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 11/2013.


Hlavní budova

Statek Frýdlantsko - Elektronické zabezpečení


Instalace elektronického zabezpečení včetně kouřových detektorů v rozsáhlém areálu statku.Celkový pohled na dům s FT kolektory.

RD Liberec - FT solár. kolektory TUV + přítop, aku


Instalace solárního systému skládajícího se ze 4 solárních kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny a 750 litrové akumulační nádrže NADO 750v6. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 08/2013.


Celkový pohled na budovu RD

RD Rumburk – FT solární kolektory TUV+přítop


Instalace solárního systému skládajícího se z 6 fototermických kolektorů Suntime 2.1 umístěné na rovné střeše na balastní zátěži a 800litrové Aku nádrže HUCH. Provedena úprava zapojení rozvodů stávající kotelny s automatickým kotlem na uhlí. Provedena úprava zapojení ohřevu TUV. V současné době je střecha po rekonstrukci a kolektory upevněny přímo v konstrukci střechy. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Celkový pohled na budovu RD.

RD Frýdlantsko - výměna interiérového kotle


Výměna stávajícího interiérového kotle za nový kotel IK 13/10.2. Úprava a zapojení do stávajícího otopného systému domu. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 12/2013.


Celkový pohled na budovu RD

RD Dědřichov – FT solární kolektory ohřev TUV


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1 na šikmé plechové střeše s přízdvihem, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a dozapojení do stávající 200l akumulační nádoby. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Celkový pohled na dvou-dům

RD Jablonné v Podještědí - rozšíření systému o FV


Instalace solárního systému na rodinný dvojdům – 2 samostatné instalace. Systém je složen z 16 fotovoltaických panelů Kyocera - 245 poly, střídače a rozvaděče. Dále pak ze stávajícího a fakturačního elektroměru, jističů a pojistek. V rámci zakázky vyřízena administrativa a připojení k síti ČEZ. Zakázka realizována 05/2013.


Celkový pohled na RD s kolektory.

RD Doubrava - FT solární kolektory ohřev TUV


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se ze 3 fototermických kolektorů Suntime 2.1 ve štítě domu, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a zapojení do stávající 200l akumulační nádoby. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 04/2013.Celkový pohled na tribunu s fototermickými kolektory.

Fotbalový klub Rejšice - FT kolektory ohřev TUV


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 5 fototermických kolektorů Suntime 2.1 na šikmé plechové střeše s přízdvihem, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a 500 litrové aku nádrže OKC 500 NTR/1MPa v úpravě Suntime. V rámci zakázky se vyřizuje dotace Nová zelená úsporám 2013. Zakázka realizována 04/2013.


Pohled na dům s připravenou konstrukcí pro kolektory.

RD Jablonné v Podještědí - FT pro TUV + přítop, TČ


Instalace solárního systému na rodinný dům skládajícího se ze 3 fototermických kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny, 300 litrové akumulační nádrže NADO 300v6 a tepelného čerpadla Mitsubishi ZUBADAN 14kW. Součástí dodávky bylo úspěšné vyřízení dotace programu Nová zelená úsporám 2013 a změna sazby elektřiny. Zakázka realizována 10/2013.Pohled na budovu B provoz Wellness

Bazén/Wellness Antonie Frýdlant 60ks ft kolektorů


Velkoplošný fototermický solární systém sestavený z 60ks atmosferických fototermických solárních kolektorů Suntime 2.1, 5m3 beztalké akumulační nádrže SunSave, tepelné čerpadlo Nibe. Návratnost invetice 5let.

+ více informací

 Celkový pohled na dům s kolektory spolu s pomocnou montážní konstrukcí

RD Oldřichov na Hranicích – FT sol. kolek. jen TUV


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a 200l akumulační nádoby. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Novostavba RD Andělská hora

RD Andělská hora - otopný systém


Kompletní dodávka otopného systému do novostavby RD skládající se z 4 solárních kolektorů Suntime 2.1, 750litr nádrže NADO 750v6, teplovodní krbové vložky BEF Aquatic 650, podlahového vytápění Toptherm s lokální regulací Jablotron, radiátorových rozvodů, přípravy TUV, regulace


Montanie - hlavní budova s kotelnou

Hotel Montanie 800m.n.m. ekonomizace provozu


Revitalizace a ekonomizace topného systému celého areálu skládající se z: sběr/analýza dat, instalace peletkového kotle Verner A501 na alternativní agro pelety, obnova energokanálu mezi budovami A a B, příprava TUV pro A i B z levného zdroje tepla, rekonstrukce hlavního rovaděče/sběrače, regulace automatizace drahých zdrojů tepla – elektrokotlů, výběrové řízení na nového dodavatele elektrické energie. Návratnost investice 2 roky.Celkový pohled na budovu RD.

RD Jablonné v Podještědí - TČ vzduch - vzduch


Instalace tepelného čerpadla vzduch-vzduch Mitsubishi Electric. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je v principu klimatizační jednotka rozšířená o funkci reverzace – tedy TČ. Ideální pro RD vybavenými pouze přímotopy bez teplovodního rozvodu. Jedná se o rychlé a ekonomické řešení. Zakázka realizována 09/2013.


Celkový pohled na budovu RD

RD Heřmanice u Frýdl. - otopný systém


Adaptace fototermického solárního systému s aku nádrží do novostavby RD složeného z již dříve instalovaného podlahového vytápění / radiátorů a teplovodního krbové vložky. Instalace obsahovala 4 solární kolektory Suntime 2.1, aku NADO 500v2 a příslušné rozvody. Rozvod krbové vložky BEF byl rozšířen o termostat. směš. ventil, zapojení aku nádrže, předehřev TUV, rozvody solárního systému, regulace podlahového vytápění. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Siréna v předním štítě

RD elektronické zabezpečení Frýdlantsko


Oprava, upgrade a instalace elektronického zabezpečovacího systému do notoricky vykrádaného rodiného domu u polských hranic. Od instalace EZS nedošlo již k vloupání.


Celkový pohled na budovu usedlosti

RD Dědřichov – rozšíření systému o 1 kolektor


Rozšíření původní instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1 o jeden kolektor. Původní instalace níže v referencích.Solární systém na střeše po dokončení

RD Jablonec nad Nisou - FT sol. kol. TUV+přítop


Instalace solárního systému skládajícího se z 3 fototermických kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny. Systém byl dozapojen do stávající aku nádrže firmy Atrea.


11 fototermických kolektorů Suntime 2.1.

RD Kunratice solární kolektory + tepelné čerpadlo


Stavba nové kotelny v novostavbě RD dvojdomu - 11 fototermických solárních koletorů Suntime 2.1, 1200litr akumulační nádrž PAST Techtrans s průtočnými měděnými výměníky, 14kW tepelné čerpadlo Mastertherm EasyMaster s desuperheatrem a možností topení/chlazeníCelkový pohled na „neviditelnou“ venkovní jednotku TČ

RD Jablonné v Podještědí Tepelné čerpadlo


Instalace tepelné čerpadlo vzduch-voda Mitsubishi Zubadan 14kW s chladivovým výměníkem přímo v aku nádrž Techtrans 750l


Celkový pohled na montáž s bazilikou v Jablonném v P.

RD Jablonné v Pod. - FT sol. kol. TUV+přítop


Instalace solárního systému na rodinný dvojdům – 2 samostatné instalce. Szstém je složen z 5 fototermických kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a aku nádrže DZD NADO 500v6. Provedena úprava zapojení spolu se stávajícími plynovými kotli. V rámci zakázky změna el. sazby 16hod akumulační tarif.Celkový pohled na budovu RD

RD Bílý Kostel tepelné čerpadlo vzduch vzduch


Instalace tepelného čerpadla vzduch-vzduch do RD vybaveného pouze elektrickými přímotopy a kachlovými krbovými kamny. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je v principu klimatizační jednotka rozšířená o funkci reverzace – tedy TČ. Ideální pro RD vybavenými pouze přímotopy bez teplovodního rozvodu. Jedná se o rychlé a ekonomické řešení.


Celkový pohled na budovu RD

RD Rynoltice – FT solární kolektory TUV+přítop+baz


Instalace solárního systému skládajícího se z 4 fototermických kolektorů Suntime 2.1 sa 500litrové Aku nádrže DZD NADO 500v2 v úpravě Suntime. Provedena úprava zapojení rozvodů stávající plynové kotelny včetně topení a regulace bazénu.Celkový pohled na dům s kolektory

RD Rumburk – FT sol. kol. TUV+přítop


Instalace solárního systému skládajícího se z 3 fototermických kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny. Provedena úprava zapojení teplovodní krbové vložky BEF do nerezové AKU nádrže ACV. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.


Celkový pohled na dům s kolektory a montáží na netypickou střechu

RD Liberec Nové Město – FT solární kolektory ohřev


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a 200l akumulační nádoby. Systém předřazen před stávající ohřev TUV pomocí plynového kotle.- Celkový pohled na budovu RD s kolektory

RD Liberec Harcov – solární kolektory, krb, aku


Rekonstrukce zdrojů otopného systému do RD skládající se z 5 solárních kolektorů Suntime 2.1, 750litr nádrže TECHTRANS PAST a teplovodní krbové vložky BEF. Do nového zapojení otopného systému kolem aku nádrže byl zpětně zakomponován stávající plynový kotel Junkers. Součástí dodávky bylo úspěšné vyřízení dotace Zelená Úsporám.


2ks kolektorů Suntime 2.1 na rovné střeše s přípravou na třetí

RD Varnsdorf – FT solární kolektory ohřev TUV


Instalace solárního systému pro ohřev TUV skládajícího se z 2 fototermických kolektorů Suntime 2.1 na rovné střeše, rozvodů, čerpadlové skupiny, regulace a 200l akumulační nádoby. Konstrukce na střeše připravena na budoucí rozšíření o jeden kolektor. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.Celkový pohled na budovu RD

RD Mníšek – FT solární kolektory TUV+přítop+bazén


Instalace solárního systému skládajícího se z 4 fototermických kolektorů Suntime 2.1 a 500litrové Aku nádrže DZD NADO 500v2 v úpravě Suntime. Provedena úprava zapojení rozvodů stávající kotelny s tepelným čerpadlem IVT země-voda. Provedena úprava zapojení filtrace a regulace bazénu. V rámci zakázky úspěšně vyřízena a vyplacena dotace z programu Zelená Úsporám.


FVE elektronické zabezpečení Mladoboleslavsko

FVE elektronické zabezpečení Mladoboleslavsko


Elektronické zabezpečení FVE - plášťová ochrana + kamerový systém.Celkový pohled na budovu RD

RD elektronické zabezpečení Mladoboleslavsko


Instalace elektronického zabezpečovacího systému do RD a provozu.


RD elektronické zabezpečení Tanvaldsko

RD elektronické zabezpečení Tanvaldsko


Instalace elektronického zabezpečovacího systému do notoricky vykrádané rekreačního objektu. Od instalace EZS několik výjezdů policie a vystrašení zloděje a konec nechtěných návštěv.© 2021 Ing. Alois Láska, Ph.D. - EneSo s.r.o.  |   Žitavská 56/50, Liberec XI-Růžodol I, 460 01 Liberec  |   tel.: +420 605 502 676  |   alois.laska@eneso.cz  |   admin  |   web, seo

Informace o cookies  |   Informace o ochraně osobních údajů