Heroheader

Fototermické kolektory, Akumulační nádoby

Fotovoltaické elektrárny, akumulátory

FT systémy stavíme již 12 let

Fototermické kolektory jsou z těch všech obnovitelných zdrojů ty, které přinášejí nejvyšší snížení emisí/snížení nákladů na energie.

Mají vysokou účinnost převodu solární energie na teplo (přiletí foton a přemění se na teplo tedy fototermické kolektory). Samotný kolektor dostahuje účinnosti 90%. Celková účinnost systému včetně čerpadel je cca. 60%.

Více informací Mohlo by vás zajímat

Co je součástí dodávky FT?

Návrh FT

Návrh FT systému včetně simulace vyrobené teplené energie, návratností, včetně návrhu jak bude fototermický systém připojen do stávající nebo nového systému vytápění

Projektová
dokumentace

Dodání projektové dokumentace pro realizaci projektu FT

Dokumentace
pro vyřízení dotací

Nová Zelená Úsporám, Státní Fond Životního Prostředí, Ministerstvo Životního Prostředí, MPO fond obnovy pokud bude vyhlášen

Realizace
projektu

Realizace kompletního systému včetně střešařských, elektrikářských a topenářských prací vlastními zaměstnanci

Dotační
program

Doložení realizace do dotačního programu

Dokončení

V případně potřeby je možná změna sazby elekto na nízkou sazbu. V případě instalace elektropatron jako záložního zdroje.

Více informací o fototermických systémech

Jedná se o robustní systémy, kde v principu jsou jen svařence trubek přiletované / přivařené k vysoceselektivní vrstvě, kde dochází k přenosu energie. Tím že se jedná jen o „trubky“ s čerpadlem, tak při správném návrhu a montáži se jedná o vysocespolehlivé a nerozbitné systémy, které mohou pracovat 10tky let bez závažných oprav. (Jednou za 7-10 let výměna nebo refreš nemrznoucí směsi, popř. výměna oběhového čerpadla po 15letech).

Fototermický systém na ohřev TUV, který je předřazen před stávající ohřev TUV je nejefektivnější systém (studená voda udržuje první nádobu na nejstudenější teplotě) a s tímto systémem nikdy neuděláte chybu. Jediné co systému FT lze vytknout je, že generuje jen teplo. A teplem bohužel nerozsvítíte žárovku nebo nenabijete telefon. Převodníky teplo elektřina sice existují, ale zatím nedávají ekonomický ale i technický smysl.

Dokážeme na místě nasimulovat velikost fototermického systému, vysvětlit zákazníkovi, jak systém funguje a doporučit mu varianty systému plus i navrhnout jeho zapojení do stávajícího nebo nového systému. Součástí návrhu je i ekonomické hodnocení, návratnosti, úspory, dotace.

U fototermických systémů je klíčové nejen to, jak jsou umístěné a natočené kolektory na střeše/ploše, ale i to, jak je systém zapojený do stávajícího nebo nového systému topení a ohřevu TUV.

Nezávazně poptat

Mohlo by Vás zajímat!

O společnosti ENESO

Společnost ENESO byla založena v roce 2009, již od svého vzniku podniká v oblasti projekce-realizace-servis fototermických a fotovoltaických solárních systémů, elektronických zabezpečovacích systémů, GSM kamer a vytápění. Solární panely slouží pro celoroční ohřev vody v domácnostech a jsou navrženy tak, aby využily maximálně dopadající sluneční záření po celý rok a zároveň byla co nejrychleji vrácena počáteční investice.

Více o společnosti EneSo

14

let na trhu

342

realizovaných
zakázek

224

spokojených
klientů


Spolupracujeme s těmito společnostmi

Přispíváme a podporujeme

Eneso s.r.o.

Sídlo: Žitavská 56/50, 460 01 Liberec (mapa)

Kancelář Praha: Podnikatelská 565, 190 11 Praha 9 - Běchovice (Areál BĚCHOVICE KKIG budova 10A) (mapa)

Kancelář Brno: Božetěchova 133,
612 00 Brno - Královo Pole (mapa)

Jednatel: Ing. Alois Láska, Ph.D.

Telefon: +420 605 502 676

Email: alois.laska@eneso.cz

IČ: 22772804 │ DIČ: CZ22772804

Spisová značka:
C 30960 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem

Chcete se zeptat? Napište nám...

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: